Dažytos dailylentės


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gildera/domains/torgera.lt/public_html/wp-content/themes/torgera2/template-parts/content-single.php on line 19

Dailylentės – vienas universaliausių būdų vidaus apdailai ir išorės fasadui puošti. Jos gali būti pagamintos iš pačios įvairiausios medienos, skirtingo storio ar profilio. Medinės dailylentės pirkėjus traukia dėl savo natūralumo ir ilgaamžiškumo, o galėjimas jas nudažyti beveik bet kokia spalva suteikia laisvės net patiems šiuolaikiškiausiems interjero ir eksterjero sprendimams. Dažytos dailylentės tarnauja ilgiau, o taip pat įgauną naują išvaizdą. Ką svarbu žinoti apie dailylenčių dažymą?

Kodėl verta dažyti medines dailylentes?

Dažytos dailylentėsDėl savo natūralių savybių medinės dailylentės turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Vienas jų – būtinybė tokias dailylentes reguliariai atnaujinti, kad jos išliktų atsparios įvairiems kenkėjams ir besikeičiančioms oro sąlygoms.

Ne paslaptis, kad net geriausiai prižiūrimuose pastatuose ant dailylenčių kasdien kaupiasi dulkės, nusėda iš lauko atnešamas purvas. Be to, jas veikia – blukina – ir tiesioginės saulės spinduliai. Dailylenčių dažymas originalias jų spalvas išsaugos geriau nei plovimas vandens srove su spaudimu.

Dailylenčių dažymo ypatumai

Dailylentės gaminamos taip, kad ant jų paviršiaus nesikauptų ir nubėgtų lietaus vanduo. Lygiai tas pats atsitinka su dažais , jei dažome jau prikaltas dailylentes ir nepasirenkame tinkamos konsistencijos dažų. Dėl šios priežasties dailylentes reikia dengti keletu plonesnių dažų sluoksnių, nors tai ir nėra pigus malonumas. Pirmąjį dažų sluoksnį naudinga užtepti prieš dailylenčių sukalimą – lentos pilnai pasidengia dažais. Todėl vėliau veikiat dailylentes atmosferiniam poveikiui neišryškėja neuždažytos vietos.

Dailylentes reiktų dažyti šešėlyje, anksti ryte arba vėlai vakare, kad dažymo metu jų neveiktų tiesioginiai saulės spinduliai. Verta žinoti, kad dailylentes galima dažyti rankiniu arba pramoniniu būdu. Pastarojo dažymo būdo pranašumai – greitis ir lentų padengimas tolygesniu dažų sluoksniu.