Laiptai


Siūlome laiptus iš įvairių rūšių medienos ir kitų medžiagų. Laiptai gali būti gaminami derinant dvi ar daugiau medžiagų – tai priklauso nuo kliento poreikių. Mūsų siūlomos medinės pakopos suteiks namams jaukumo, o laiptai, pagaminti iš kitų žaliavų, patiks modernų interjerą kuriantiems klientams. Laiptų plokštės gali būti gaminamos iš grūdinto stiklo, metalo, akmens arba granito. Mūsų įmonė gali pasiūlyti daugybę laiptų apipavidalinimo būdų: lenktus metalinius vamzdžius, permatomas stiklines pertvaras, įtempiamus plieninius lynus, statramsčius ir kitus.


Laiptai tai ne vien tik būdas patekti iš vieno namo aukšto į kitą. Jie – svarbi interjero ar eksterjero detalė, kuri gali vizualiai pakeisti pastato erdvę, suteikti jai daugiau jaukumo arba atvirkščiai – griežtumo. Medis – populiari laiptų gamyboje naudojama žaliava. Mediena juos gaminančiam meistrui suteikia daug lankstumo, nes yra apdirbama lengviau nei kitos statybinės medžiagos. Taigi, kiekvienas klientas gali užsisakyti originalius, konkrečiai jo namo interjerui ar eksterjerui pritaikytus laiptus. Be to, mediena yra tvirta, ilgaamžiška ir ekologiška žaliava.

Mediniai laiptai gali būti įrengti ne tik privačiuose objektuose (gyvenamuosiuose namuose ar butuose, kotedžuose), bet ir biuruose, gydymo ar mokymo įstaigose, prekybos centruose, kavinėse ar restoranuose, viešbučiuose ir kituose visuomeninės paskirties pastatuose.

Buto, namo ar kito pastato laiptai turi atlikti ne tik estetinę funkciją, bet ir būti tvirti, patogūs, saugūs bei ilgai tarnauti. Šios laiptų savybės priklauso ne tik nuo pasirinktų žaliavų, bet ir nuo laiptų gamintojo profesionalumo, tinkamai parengto ir atlikto laiptų statybos projekto, galiausiai – gerai atliktų montavimo darbų. Dėl šios priežasties svarbu pasirinkti patikimą laiptų gamintoją ir negailėti pinigų šiai pastato daliai – juk nuo jos priklauso Jūsų šeimos ar klientų ir darbuotojų saugumas.

Medinių laiptų konstrukcija susideda iš dviejų dalių: sijų ir pakopų. Sijos gali būti tvirtinamos po pakopomis arba sujungiamos su pakopų galais. Laiptai būti atviri (su tarpais po pakopomis) arba uždari, su turėklais arba be jų. Dažniausiai medinės laiptų detalės yra gaminamos iš ąžuolo, uosio ar beržo medienos. Medinės gali būti ne tik laiptų pakopos, bet ir turėklai ar net laikančioji konstrukcija.

Laiptų gamyba apima du arba tris etapus (priklausomai nuo to, ar laiptams reikalingi turėklai). Pirmiausia pagaminamas laiptų karkasas. Jis jau atlieka pagrindinę funkciją – juo galima vaikščioti iš vieno pastato aukšto į kitą. Tuomet prasideda antrasis etapas – pakopų montavimas. Galiausiai yra pagaminami ir pritvirtinami turėklai.

Medinių laiptų kaina priklauso nuo keleto aspektų. Visų pirma, ar laiptų pakopoms klientas renkasi vientisą medieną, ar klijuotą. Kadangi sudėtinga rasti vientisą medieną, kuri būtų be šakų ir kitų aiškiai matomų defektų, šis variantas yra brangesnis. Taip pat kainą lemia pasirinktos medienos rūšis, reikalingas žaliavų kiekis, papildomų medžiagų kiekis ir rūšis.