Galime pagaminti įvairaus dydžio ir sudėtingumo medinius baldus: nuo dviviečio staliuko, prie kurio galėsite romantiškai gerti rytinę kavą, iki pobūvio stalo kelioms dešimtims svečių. Stalus ir kėdes gaminame iš medienos ir sutvirtiname ar papuošiame juos detalėmis, pagamintomis iš metalo. Lauko baldai gali būti komplektuojami arba parduodami atskirai – galite užsisakyti atskirą kėdę, stalelį ar suolą.
Nesvarbu, ar gyvenate nuosavame name ar bute – šiltuoju metu laiku Jums tikrai patiktų pasilepinti grynu oru sėdint balkone, terasoje ar verandoje. Tokiu atveju praverčia lauko baldai – stalai ir kėdės ar suoleliai. Dėl savo natūralių savybių – ilgaamžiškumo, tvirtumo, patogumo ir ekologiškumo – viena labiausiai mėgstamų lauko baldų žaliavų yra medis. Neturintys verandos ar terasos, savo kieme gali įsirengti ir medinę pavėsinę.
Mediniai lauko baldai tarnauja ilgai, jie gali būti specialiai apdoroti (impregnuoti, pagaminti iš klijuotos medienos) arba natūralūs. Dažniausiai jie gaminami iš tvirtų medžių – ąžuolo ar uosio, taip pat šiam tikslui galima naudoti spygliuočių (eglių, pušų), tikmedžio ar beržo medieną. Baldų gamybai naudojamas ne tik medžio masyvas, bet ir jo šakos, kamienas, kelmai. Dėl medienos atsparumo aplinkos poveikiui, lauko baldų nereikia slėpti po stogu net žiemą.
Terasos, verandos ar balkono baldams ypač tinka uosio mediena. Iš šio medžio pagaminti lauko baldai yra kieti, atsparūs drėgmei, temperatūros pokyčiams, kitiems aplinkos veiksniams. Iš uosio pagaminti baldai yra šviesesni nei ąžuoliniai, todėl nesuteiks niūrumo namą pratęsiančioms dalims.
Sodo baldams labiau tinka ąžuolas. Jo mediena sunki, tvirta, todėl nepasiduoda deformacijai. Be to, ąžuoliniai baldai yra atsparūs puvimui. Baldai, pagaminti iš šio medžio, yra tamsios, sodrios spalvos, puikiai derančios prie lauko aplinkos.
Mūsų klientams būtų naudinga žinoti apie kasmetinę lauko baldų priežiūrą. Nepaisant to, kad mediniai baldai yra atsparūs gamtos poveikiui, juos kiekvieną pavasarį reiktų atnaujinti: nuplauti laistymo žarna ar laistytuvu, gerai nuvalyti specialiai medžio baldams skirtu valikliu, pakeisti suirusias dalis naujomis, jei tokių atsirado. Pirkdami medinius baldus, įsidėmėkite, iš kokio medžio jie pagaminti – baldus, pagamintus iš spygliuočių, reikia prižiūrėti kitaip nei ąžuolinius.
Pažeistas medžio baldų vietas reiktų impregnuoti, jei reikia – perdažyti, tačiau to tikrai nevertėtų daryti kasmet. Geriausiai lauko baldų dažymui tinka dažai, kurių pagrindas – linų sėmenų aliejus, taip pat dispersiniai dažai. Rekomenduojama rinktis specialiai medžiui skirtus, spalvotus dažus – bespalviai dažai neapsaugos baldų nuo kenksmingo saulės poveikio.
Baldus, pagamintus iš medžio, reikia ypatingai saugoti nuo apliejimo alkoholiu ar kitais skysčiais. Todėl stalą reiktų dengti staltiese, visada po ranka turėti servetėlių ar šluosčių. Jeigu ant baldų vis dėlto atsirado dėmių, nevalykite jų valikliais, kurių pagrindą sudaro acetonas. Laikydamiesi šių instrukcijų, mediniais lauko baldais džiaugsitės ilgai.