Terasinės lentos


Terasinės lentosTerasa – ne tik namo puošmena, bet ir smagi šeimos ar kaimynų susibūrimo vieta. Svajojantys apie nuosavą namą neretai pirmiausia ir įsivaizduoja, kaip gurkšnos rytmečio kavą savo terasoje. Terasa gali „prailginti“ naudingą namo plotą: joje galite jaustis kaip lauke esančiame papildomame kambaryje.

Dažniausiai terasa nėra stiklinama, nes sėdint joje norima mėgautis natūraliais gamtos garsais, kvapais ir vaizdu. Vis dėlto atvira terasa turi ir vieną trūkumą – ji nėra apsaugota nuo natūralių gamtos sąlygų ir jų poveikio. Dėl šios priežasties svarbu daug dėmesio skirti tiek įsigyjamų terasinių lentų kokybei, tiek jų priežiūrai jau pasistačius terasą.

Jaukumo namo terasai suteikia natūralios statybinės medžiagos, ypač medis. Jis tinka tiek terasos grindims, tiek ją supančiai medinei tvorelei. Terasinės lentos gaminamos iš spygliuočių medienos. Ypač tokioms lentoms tinka maumedis, tačiau gali būti naudojama ir eglės ar pušies mediena.

UAB „Torgera“ siūlo aukštos kokybės  maumedžio,  eglės ir pušines terasines lentas. Dėl platesnės informacijos ir kainų kreipkitės telefonu: +370 626 64926

TERASINIŲ LENTŲ PROFILIŲ TIPAI:


ProfilisMedienaStoris mmPlotis mm
RPB terasinės lantosRPBMaumedis28120/145
RPR terasos lentosRPRMaumedis28145

Sibiro maumedis Maumedis patrauklus tuo, kad jo mediena yra tvirta, ilgaamžiška ir stabili, taip pat tinkama drėgnam Lietuvos klimatui. Toks maumedis skiriasi nuo paprasto europietiško – jis auga atšiauriomis sąlygomis, todėl yra patvaresnis. Maumedžio medienoje yra natūralių dervų. Jos apsaugo terasines lentas nuo puvimo. Be to, iš maumedžio pagamintos lentos sukuria natūralumo įspūdį. Maumedžio terasinės lentos, kitaip nei pagamintos iš kitų spygliuočių medienos, dažniausiai nėra dengiamos alyva. Vis dėlto ja nepadengus lentų, dėl atmosferos sąlygų laikui bėgant gali pasikeisti jų spalva.

Pušinės terasinės lentos yra impregnuojamos. Pušies ląstelių savybės leidžia impregnuojančią medžiagą sugerti itin giliai, todėl tokios lentos tampa apsaugotos ne tik nuo drėgmės, bet ir nuo grybelio, saulės ir vabzdžių-kenkėjų poveikio. Impregnuotos lentos terasai labiausiai tinka tuo atveju, kai medinė terasa liečiasi su žeme arba vandeniu. Tinkamai impregnuotos turėtų būti ne tik pačios terasinės lentos, bet ir kitos medinės detalės: tašai ir lagės. Svarbu tai, kad impregnuota mediena nėra kenksminga nei žmonėms, nei gyvūnams, nei aplink terasą augantiems medžiams ar gėlėms. Dažniausiai siūlomos impregnavimo spalvos yra žalia arba ruda.

Tiek iš maumedžio, tiek iš kitų spygliuočių medienos pagamintos terasinės lentos būna dviejų tipų: lygaus paviršiaus arba rifliuotos. Rifliuotas lentų paviršius ypač pasitarnauja gerinant vandens nubėgimą iš terasos.