Kokią medieną pasirinkti terasai?


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gildera/domains/torgera.lt/public_html/wp-content/themes/torgera2/template-parts/content-single.php on line 19

Pamažu šylant orams, vis dažniau susimąstome apie laiką, kurį praleisime gamtoje. Ypač tai aktualu turintiems nuosavą namą ir planuojantiems šalia jo pasistatyti medinę terasą. Terasa – vienas geriausių būdų pagražinti namo aplinką, padidinti namo plotą. Tik nuo ko pradėti? Pirmas žingsnis – medžiagų, iš kurių bus gaminama terasa, pasirinkimas.

Tinkamiausia – spygliuočių mediena

Renkantis medieną terasai, reiktų atkreipti dėmesį į medienos atsparumą aplinkos poveikiui. Tokio atsparumo neturi vadinama „minkšta“ mediena. „Minkštumu“ ir menku atsparumu pasižymi daugumos lapuočių mediena, išskyrus ąžuolo ar uosio, tačiau šių medžių lentos yra brangios.

Tuo tarpu spygliuočiai medinei terasai tinka labiau tiek dėl savo savybių, tiek dėl patrauklesnės kainos. Dažniausiai šiam tikslui pasirenkama maumedžio, eglės ar pušies mediena. Galimą rinktis vietinę žaliavą arba atvežtinę medieną. Ypač vertinami tie spygliuočiai, kurie augo atšiauriomis sąlygomis (pavyzdžiui, Sibire) – jų atsparumas aplinkai yra didesnis.

Reikia apdoroti arba įsigyti jau apdorotą

Natūralus medis neturi tokio didelio atsparumo drėgmei ir kenkėjams, kaip tinkamai apdorota mediena. Jei terasines lentas įsigysite jau apdorotas, rūpesčių bus mažiau, tačiau tokia mediena yra brangesnė. Jeigu ruošiatės medieną apdoroti patys, svarbu žinoti, kokios medžiagos tinka skirtingų medžių apsaugojimui.

Pušies arba eglės terasinės lentos dažniausiai yra impregnuojamos arba apdorojamos termiškai. Giluminiu būdu impregnuota mediena apsaugoma nuo pelėsių, puvimo, vabzdžių, grybelio. Termiškai apdorota spygliuočių mediena yra mažesnio drėgnumo, iš jos specialiomis technologijomis pašalinami sakai.

Tuo tarpu maumedžio terasinių lentų papildomai apdoroti nebūtina. Šis medis pasižymi natūraliomis apsauginėmis savybėmis. Pageidaujant, iš maumedžio pagamintas lentas galima dengti alyva (alyvuoti). Teigiama, kad iš maumedžio terasinių lentų pastatyta terasa tarnauja dvigubai ilgiau, nei iš pušies ar eglės. Vis dėlto maumedis – brangiausias spygliuotis, tad jo medieną sau leisti gali ne kiekvienas.

Paviršius – lygus arba rifliuotas

Terasinės lentos gali būti lygaus arba rifliuoto – rievėto, banguoto paviršiaus. Lygus paviršius yra malonesnis liesti, surenka mažiau purvo, tačiau yra slidesnis. Rifliuotas paviršius surenka dulkes ir kitus nešvarumus, todėl tokioms lentoms reikia daugiau priežiūros. Vis dėlto terasų, įrengtų prie vandens, grindims toks paviršius tinkamesnis dėl saugumo. Be to, banguotas paviršius puikiai paslepia reljefo defektus.